Administracja No Comment
Bez kategorii

SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”

Dobiega końca pracowite półrocze, w którym zrealizowano różnorodne przedsięwzięcia i działania w ramach programu „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”.

 • Trzy grupy uczestników realizowały część I programu. Zajęcia te prowadziły następujące pary: Anna Olczak i Małgorzata Stamm, Anna Olczak i Agnieszka Walczak – Zubka, Agnieszka Janczuk i Agnieszka Walczak – Zubka. Jedną, z tych grup zorganizowano w ramach projektu Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

 • Ponadto zrealizowano również dwie grupy : część II i III programu „Szkoła dla rodziców: RODZEŃSTWO i NASTOLATEK. Te zajęcia prowadziły Hanna Jurkowska i Beata Walczak.
 • We wrześniu, po raz drugi, odbyło się 40 godzinne szkolenie dla profesjonalistów (psychologów i pedagogów), które przygotowuje do prowadzenia części 1 programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Szkolenie zorganizowały i prowadziły Hanna Jurkowska i Beata Walczak. W zajęciach uczestniczyło 13 osób.

Szkolimy się i uzyskujemy kwalifikacje:

 • 4 pracowników poradni uczestniczyło w szkoleniach dla profesjonalistów, które odbywały się w maju i wrześniu. Jeden z nich dołączył do osób prowadzących zajęcia dla rodziców cz.1.
 • Hanna i Beata (realizatorki programu) w grudniu zostały Certyfikowanymi Trenerami Programu i znalazły się w gronie 52 osób w Polsce (3 w pomorskim), rekomendowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) . Tym samym uzyskały uprawnienia do:

  1. prowadzenia szkoleń, superwizji, grup wsparcia dla realizatorów,

  2. ewaluacji osób ubiegających się o tytuł certyfikowanego realizatora programu,

  3. koordynowania i animacji działań wspierających wychowanie i profilaktykę.

Hania Jurkowska nr certyfikatu: WA-WWP.401 194.19.MW

Beata Walczak nr certyfikatu: WA-WWP.401 193.19.MW

https://www.ore.edu.pl/2017/06/trenerzy-programu-szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow/

 

 

Projekty Unijne

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR1

ul. Obywatelska 1
80-259 GDAŃSK

tel: 58 341 87 58

Godziny pracy:
pon-czw 08.00 - 18.00
pt 08.00 - 15.00